Rss

Ar man reikia medicininės alkoholio detoksikacijos?

Alkoholis slopina centrinę nervų sistemą, lėtina smegenų veiklą ir gali turėti niokojantį poveikį tokiems organams kaip kepenys. Laikui bėgant įprastų alkoholio vartotojų smegenys ir kūnai tampa fiziškai tolerantiški alkoholiui, o alkoholiui pasišalinus iš organizmo gali atsirasti abstinencijos simptomų. Kai kurie asmenys, kurie yra priklausomi nuo alkoholio, gali gerai žinoti, kad jei jie kada nors nustotų gerti alkoholį, jiems reikės medicininės detoksikacijos. Tokiems asmenims abstinencijos simptomų baimė gali net išlaikyti priklausomybės nuo alkoholio ratą. Dažnai tai yra kasdieniai alkoholio vartotojai, kurie jau galėjo jausti abstinencijos simptomus praeityje, kai staiga nustojo gerti arba pakankamai ilgai nevartojo alkoholio, kad pasireikštų abstinencijos simptomai. Tačiau daugelis alkoholį vartojančių asmenų gali būti tikri, ar jiems reikalinga medicininė detoksikacija, ar jie gali saugiai detoksikuoti patys namuose.

Jei jūs ar jūsų artimas žmogus kovoja su priklausomybe nuo alkoholio ar piktnaudžiavimo alkoholiu, visada rekomenduojama profesionaliai įvertinti priklausomybės ligų specialistą, kad būtų užtikrintas jūsų saugumas. Asmenims, turintiems piktnaudžiavimo alkoholiu sutrikimą, savęs detoksikacija nuo alkoholio paprastai niekada nerekomenduojama. Tačiau yra keletas pagrindinių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti priimant sprendimą, ar jums reikia medicininės detoksikacijos, pavyzdžiui, kiek alkoholio vartojate pagal dažnį ir kiekį, kiek laiko vartojote alkoholį per trumpą laiką ir. ilgalaikis, jei kovojate su pagrindiniais psichinės sveikatos simptomais, tokiais kaip nerimas ar depresija, jei praeityje patyrėte abstinencijos simptomus, jei kovojate su bet kokiais fizinės sveikatos simptomais, tokiais kaip nereguliarus širdies ritmas ar traukuliai, ir daug kitų veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti.

Kas yra medicininė alkoholio detoksikacija?

Medicininė alkoholio detoksikacija reiškia, kad esate prižiūrimas detoksikacijos proceso medicinos specialisto, pavyzdžiui, priklausomybės psichiatro, medicinos seselės ar kito gydytojo, kuris specializuojasi priklausomybės srityje. Psichiatras, gydytojas, medicinos sesuo ar kitas licencijuotas priklausomybės ligų specialistas gali trumpam laikui paskirti vaistus, padedančius saugiai detoksikuoti, kad išvengtų gyvybei pavojingų simptomų, taip pat padėtų užtikrinti protinį ir fizinį komfortą proceso metu. jų gebėjimas.

Medicininės detoksikacijos laikotarpiu gyvybiškai svarbūs dalykai taip pat bus atidžiai stebimi, kad būtų galima veiksmingai valdyti abstinencijos simptomus ir sumažinti komplikacijų, tokių kaip traukuliai, riziką. Nors alkoholio detoksikacija dažnai atliekama saugioje aplinkoje, pavyzdžiui, ligoninėje arba narkotikų ir alkoholio detoksikacijos centre, tai taip pat galima atlikti patogiai namuose arba saugioje vietoje, pavyzdžiui, viešbutyje, pas gydytojus konsjeržus ir slaugytojus. kurie teikia tokias detoksikacijos namuose paslaugas asmenims, kurie yra tinkami tokiam priežiūros lygiui.

Kas atsitinka po medicininės alkoholio detoksikacijos?

Nors daugelis žmonių mano, kad priklausomybė nuo alkoholio baigiasi, kai asmuo yra fiziškai detoksikuotas ir abstinentas, atkryčių dažnis po medicininės detoksikacijos proceso be nuolatinės priežiūros yra nerimą keliantis didelis. Tai, kas atsitiks po medicininės detoksikacijos nuo alkoholio, kiekvienam žmogui skirsis. Jūsų priklausomybės gydymo specialistas turėtų parengti jums pritaikytą gydymo planą. Tai, kaip atrodys jūsų atsigavimo nuo alkoholio planas, priklausys nuo daugelio veiksnių, įskaitant alkoholio vartojimo istoriją, ankstesnius bandymus gydytis nuo alkoholio ir įvairių kitų unikalių savybių.

Rekomendacijos gali būti įvairios: lankymasis savitarpio pagalbos susitikimuose, lankymasis ambulatoriniame priklausomybės nuo alkoholio gydymo centre, kuriame jums bus suteikta terapija ir (arba) gydymas vaistais, lankymasis stacionariame priklausomybės nuo alkoholio reabilitacijos centre 30, 60, 90 dienų. ar daugiau, dirbant su privačiu priklausomybės terapeutu ir (arba) priklausomybės ligų psichiatru arba dirbant su sveikimo treneriu, dar žinomu kaip blaivybės treneris. Jūsų priežiūros lygis priklausys nuo jūsų alkoholio vartojimo istorijos ir jūsų asmeninių poreikių.

IŠBLAIVINIMAS ŠIAULIAI, PANEVĖŽYS

Comments are closed.