Rss

Buhalterinė apskaita įmonei – kaip žmogui deguonis

buhalterine apskaitaVerslininkai turi du kelius, įdarbinti įmonėje buhalterį arba samdyti buhalterijos paslaugas teikiančią įmonę. Pirmąjį kelią renkasi tie, kurie mano, kad savas žmogus patikimiau, tačiau ne visada įvertina tai, kad su sąskaitas tvarkančiu asmeniu kartais nepavyksta palaikyti draugiškų santykių, o tai blogina darbo našumą. Antruoju keliu eina tie, kurie nenori darbe asmeninių ryšių ir savo buhalterį mato retai, bet atlikti darbai tiek pat kokybiški. Jei dėl to kyla abejonių, visada yra vidinis ir išorinis auditas, atveriantis akis.

Daugiau informacijos: www.patikimumogarantas.lt

Smulkių išlaidų sekimas neretai būna nuvertinamas ir tai yra nedovanotina klaida smulkiojo verslo atstovui, kuri veda į finansines bėdas ar net verslo pabaigą. Nesvarbu, ar kuriamas vietinės reikšmės verslas, ar taikoma į plačiuosius vandenis, bet turint savo verslą neišvengiamai tenka susidurti su rizika. Vartotojų poreikiai ir užgaidos prekėms ir paslaugoms ne visada nuspėjamas. Yra daugybė pavyzdžių, kai sukuriami du alternatyvūs verslai, bet vienas klesti, o kitas bankrutuoja. Tad ką daryti, kad netektų graužtis nagų, kai piniginė ims tuštėti? Būtinai pradėkite nuo to, kad susirasite padoriai savo darbą išmanantį buhalterį. Tvarkinga buhalterinė apskaita leis Jums suvokti realiai Jūsų finansinę padėtį. Apskaitoje turi matytis visos, net ir smulkiausios išlaidos, nes mėnesio pabaigoje bendra tų mažyčių sąskaitų suma gali būti ne tokia ir maža. Todėl išlaidoms privaloma kontrolė.

Pradedantiesiems, kurie nieko neišmano apie buhalteriją, jos vedimas gali pasirodyti baisus, tačiau jis nėra toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pradžių pradžiai naudokitės Excel programa, kur į atskirus stulpelius vesite gautas sumas ir išleistus pinigus, o kiekvienos sumos pašonėje pažymėsite jų šaltinį. Taip pasimatys, kam skiriama daugiausiai lėšų ir kuri sritis neša didesnį pelną. Pinigų srauto dėsningumas išryškės jau po poros mėnesių. Turėkite omenyje, kad jei kas mėnesį buhalterinė apskaita bus išbaigta, metų gale bus nesunku paruošti metinę ataskaitą mokesčių inspekcijai. Jei sutvarkyti dokumentus savo jėgomis per sunku, naudokitės buhalterines apskaitos tvarkymo paslaugas teikiančia įmone. Ji padės sudėti visus taškus ant „i“ ir valstybinės institucijos neturės dėl ko prikibti.

Laikui bėgant išsiugdysite įprotį sekti savo biudžetą ne tik verslo reikaluose, bet ir asmeniniame gyvenime.

Comments are closed.