Rss

Keletas pastabų apie oro tarpų šiltinimą

Keletas pastabų apie oro tarpų šiltinimąOro tarpų šiltinimas turėtų būti kiekvieno savo namais besirūpinančio žmogaus pareiga, jei jis savo namiškiams ir sau nori skirti kuo daugiau šilumos. „Ūkiškas“ vyras, visais šaltais metų laikais bekūrendamas savo namų pečių, ne visuomet suvokia, kodėl vis tiek viduje nėra pakankamai šilta ir jauku. Visai neseniai mūsų šalyje imta kalbėti apie didžiausius šilumos iš pastatų „vagis“ – sienose esančius oro tarpus. Specialistai, turintys profesionalių žinių apie pastatų izoliavimo procesus, bando įtikinti mūsų šalies gyventojus, kad Lietuvoje startavęs renovavimo procesas nebus efektyvus, jei jo metu bus šiltinamos tik tam tikros namo konstrukcijos: sienos, pamatai, pastogė, keičiamas stogas. Tačiau didžiausią dėmesį renovavimo metu privalu skirti labiausiai pažeidžiamoms pastato vietoms. Maksimalų efektyvumą ir ilgalaikį izoliavimo poveikį galima pajausti tik tuomet, kai pastate atliktas oro tarpų šiltinimas. Daugiau apie tai: www.ekovata.net

Kaip paskaičiavo specialistai, per pastatų sienose esančius oro tarpus į išorę gali būti pašalinama maždaug apie 35-50 proc. namų šilumos. Patiems namų gyventojams tai pastebėti tikrai nepavyks, todėl rekomenduojama atlikti patį geriausią nesandarumo pastatuose diagnozuotoją – termovizinius tyrimus.

Kaip atsiranda tie tarpai sienose?

Per nematomus, tačiau itin daug poveikio turinčius, sienose esančius oro tarpus iš lauko į vidų patenka šaltis ir drėgmė. Tai suvokti tikrai nėra lengva, nes tokie tarpai nėra matomi, o vėsuma – tik jaučiama (atklystanti nežinia iš kur), nors yra akivaizdu, kad priežastis kažkur turėtų būti. Jei šilumos pralaidumas – ne pro nesandarias duris, senus langus, tuomet kažkurios pastato vietos yra prastai izoliuotos arba tiesiog jos per ilgą laiko tarpą jau nebeteko tikrosios šiltinimo esmės (prieš daugelį metų naudotos šiltinimo medžiagos ne visuomet buvo kokybiškos, be to, galbūt šiltinimo proceso metu tiesiog buvo netinkamai sudėtos ir t.t.).

Dažniausia priežastis – sąmoningai palikti tarpai

Dar viena priežastis, kodėl seniau statytuose namuose nuolat jaučiams šilumos stygius – tais laikais naudota statybų technologija, kai sienose specialiai buvo paliekami oro tarpai. Tuometiniai statybininkai buvo įsitikinę, jog tokiu būdu bus išvengiama vandens lietaus metu skverbimosi per išorines pastato sienas. Galbūt ši metodika ir pasitvirtino, tačiau greičiausiu atveju tokie oro tarpai per kelis dešimtmečius suteikė daugiau nepatogumų nei naudos. Tarybiniu laikmečiu statytuose daugiabučiuose metai iš metų gyvenantys žmonės ne tik nuolat jaučia vėsumą, o ne jaukią šilumą, bet dar ir yra priversti mokėti nemenkas sąskaitas už šildymą (juk jų sumos nustatymui niekas nesilanko konkrečiame bute, kad pagal šilumos pojūtį nustatytų kainą už šilumą).

Kuo geriausia šiltinti?

Kai jau tikrai žinoma, kurias pastato vietas būtina renovuoti, o svarbiausia – šiltinti, reikės pasirinkti tinkamiausias izoliavimo medžiagas. Iš didelės jų pasiūlos išsirinkti nėra lengva, tuo labiau, kad kiekviena iš jų turi savų pliusų ir savų minusų. Tačiau, jei yra reikalingas oro tarpų šiltinimas, tuomet vertingiausia pasirinkti ekovatą, kuri šiuo atžvilgiu neturi jokių trūkumų, o tik privalumus. Ekovata – smulkiapluoštė šiltinimo medžiaga, kuri geba užpildyti net menkiausius įtrūkimus, tarpelius, visiškai sandariai užpildo sienose esančius oro tarpus.

Oro tarpų šiltinimas su ekovata tai:

  • Pakankamas šilumos kiekis patalpų viduje,
  • Pastato konstrukcijų apsauga nuo ugnies gaisro atveju,
  • Garso izoliacija,
  • Puvinio bei grybelinių medžiagų nebuvimas,
  • Sienų „kvėpavimas“,
  • Ekonomiškumas,
  • Ekologiškumas,
  • Greitas šiltinimo darbų procesas.

Oro tarpų šiltinimas atliekamasekovatą specialios įrangos pagalba pučiant tarp blokelių ar plytų (priklausomai, kokia siena).

Ankstesnis įrašas

Naujesnis įrašas

Comments are closed.