Rss

Minkštinimo filtrai – tai vandens nukalkinimo prietaisai buitinei technikai

minkštinimo filtraiŠiandienos tema vėl yra vanduo, bet jos pobūdis bus kiek kitoks. Kalbėsime apie tai, kas yra kietas ir minkštas vanduo? Kodėl ir kada pradėti vartoti tokie terminai? Ar viena arba kita vandens savybė daro įtaką žmogaus sveikatai? O gal priežastys visai kitos dėl to, kodėl namuose ėmė rastis minkštinimo filtrai… Visus klausimus mėginsime atsakyti paprastai ir suprantamai.

Daugiau informacijos: www.filtrai.lt

Pradėkime nuo to, kad vanduo žmogui reikalingas dar nuo tada, kai jis pradėjo egzistuoti. Reikėjo vandens pirmykščiam žmogui, reikia jo ir moderniam visuomenės veikėjui. Vanduo naudojamas tiek žmogaus gyvybei palaikyti, tiek jo buitinėms reikmėms. Kaip žinote, buityje mums reikia visokių cheminių priemonių, o higienai palaikyti – muilo. Daugybę kartų per dieną plauname rankas ir būtent nuo muilo atsiradimo pradėti vartoti „kieto vandens“ ir „minkšto vandens“ terminai. Kaip tai susiję? Dėl to, kad vandenyje ištirpsta kalcis ir magnis, tiksliau jų jonai, dalis muilo netirpsta, todėl skalbimui labiau tinka minkštas vanduo. Taigi, kaip supratote, minkštas vanduo reikalingas buičiai. Minkštas vanduo saugo buitinę techniką, todėl minkštinimo filtrai naudojami buityje, o ne dėl to, kad to reikėtų geriamajam vandeniui. Minkštas vanduo ar kitas, žmogaus sveikatai tai įtakos nedaro, nors apskritai kalbant, tai žmogaus organizmui kalcis ir magnis būtinas. Todėl specialistai, dirbantys su vandeniu, pataria, kad geriausia gerti vandenį, kuris yra vidutinio kietumo. Metams bėgant žmonės net mitų apie vandenį prikūrė, kad tik minkštinimo filtrai būtų labiau perkami, bet šiandien mes patvirtiname, kad kietas vanduo kraujagyslėms nedaro neigiamo poveikio. Taip pat nuo kieto vandens nesusidaro akmenys! Minkštinimo filtrai reikalingi tuo atveju, jei norite, kad jūsų buitinė technika būtų atitolinta nuo remonto darbų. Žinoma, šiais laikais kaip ir visada galimos alternatyvos, todėl minkštinimo filtrai kartais išmainomi į nukalkinimo priemonių naudojimą. Dažniausiai tai taikoma skalbimo mašinoms (skysti arba tablečių pavidalo minkštikliai). Manome, kad indaplovės Lietuvoje dar nėra ir ilgai nebus populiarios, nes jų naudojimas mažoje šeimoje visiškai neekonomiškas. Todėl tai būtų tik nereikalingas vandens eikvojimas.

Minkštinimo filtrai yra nei geresni nei blogesni už vandens nugeležinimo ar kitokius filtrus. Paprasčiausiai jų paskirtis skiriasi. Internete galime rasti daug informacijos apie vandens savybes, filtrų naudojimą, įvairius tyrimus. Kasdien mus pasiekia milžiniški informacijos srautai ir jie niekada nemažės, nes žmonija viską nuolatos bando modernizuoti, ieško naujovių. Vieni žmonės galvoja, kad minkštinimo filtrai yra naujovė, kiti teigia, kad tai jau seniai žinomi ir gana plačiai naudojami prietaisai. Kaip dažniausiai ir būna, vieningos nuomonės nesurasi. Taip tikriausiai yra todėl, kad žmonių interesai skirtingi ir juos domina skirtingos naujienų srauto dalys. Vieniems minkštinimo filtrai aktualūs, o kiti jais nesidomi. Tai natūrali gyvenimiška atranka, nes žmogus visada turi galimybę rinktis, kokia situacijoje bebūtų. Kaip jau minėjome, minkštinimo filtrai nėra būtinybė, nes vandens kietumas nedaro blogos įtakos žmonių sveikatai. Minkštinimo filtrai skirti kalkėjimui techniko prietaisuose stabdyti. Kitaip sakant, minkštinimo filtrai – prevencinė priemonė nuo kalkių. Tačiau turėkite omenyje, kad geriamojo vandens per didelis išvalymas nėra gerai, nes vanduo praranda savo mineralines medžiagas, kurių ne visada pakankamai gauname su maistu.

Jau atsakėme į visus pradžioje pateiktus klausimus, kuriuos žmonės dažnai užduoda. Tikimės, kad straipsnis buvo Jums nors kiek naudingas. Jei Jums reikia papildomos informacijos apie minkštinimo filtrų darbo specifiką, tai suveskite interneto naršyklėje žodžius minkštinimo filtrai ir tai turėtų Jus nuvesti teisingu keliu.

Comments are closed.