Rss

Padangos automobiliui ir atsakomybė vairuojant

padangosPadangomis reikia rūpintis nuolatos, kitaip toli nenuvažiuosi… Svarbu tikrinti jų slėgį, nes jei bus netinkamas, padangos sprogs, gali susigadinti ratlankis, o jis, kaip žinia, ne pigus… O ir šiaip nei vienas nelinkime sau nelaimių kelyje, per kurias gali nukentėti žmonės. Ne veltui kas metus rengiamos socialinės reklamos apie avarijas kelyje dėl neprisegtų saugos diržų, vairavimo esant išgėrus ar viršijamo greičio. Tos reklamos specialiai kuriamos taip, kad žmogų sukrėstų, šokiruotų ar sugraudintų. Norima parodyti neatsakingo elgesio pasekmės ir kad vairuotojai susimąstytų. Svarbus ne tik savo elgiasio kontroliavimas, bet ir mašinos valdymas, vairavimo stilius, taisyklių paisymas ir mašinos priežiūra.

Turime atsakingai atlikti diagnostinę patikrą visam automobiliui, o padangos turi būti naujos ir atitikti standartus. Kokie konkrečiai reikalavimai keliami padangų eksploatavimui aptarsime netrukus. Padangos naudojamos tiek žiemos metu, tiek vasaros, dėl yra skirtingų jų rūšių ir dar daugiau gamintojų. Ši rinka yra be galo konkurencinga, nes padangos reikalingos absoliučiai kiekvienanm automobiliui, nepriklausomai nuo jo markės, ar kuro tipo. Žiemos sezonui padangos turi būti perkamos atidžiau nei vasarai, nes žiemą daugiau pavojų kelyje… Netikėtai per naktį atsiradęs plikledis kasmet sukelia daug auto įvykių, o šią statistiką būtina keisti. Tam pasiekti turi būti naudojamos geros žieminės padangos, kurios turi gerą sukibimą su kelio dangą. Būtent pastarasis padangų bruožas mažina nelaimių skaičių, nes jų dėka stabdymo kelias sutrumpėja, o automobilis kritinėje situacijoje valdomas lengviau. Stabilumas kelyje yra itin svarbus, todėl ir negalima viršyti greičio, be to, važiuojant dideliu greičiu ir padangos dyla greičiau. Ką jau kalbėti apie tuos, kurie padangas gadina piešdami vadinamąsias „saulytes“, kad pasirodytų prieš kitus… Tokiu metu padangos ypatingai greitai susidėvi, o proceso metu dar ir nemalonų kvapą skleidžia. Kalbant apie pasirodymus, manome, kad lenktyninkai ir parodomųjų programų dalyviai per įvairius šou labiausiai rūpinasi, kad padangos būtų geros formos. Tokiems žmonėms padangos svarbios ne vien dėl saugumo, bet ir dėl gerio reginio žiūrovams. Juk nei vienam dalyviui nesinori nuvilti savo gerbėjų.

Pasaulinėje padangų rinkoje žymiausi prekiniai ženklai yra: „Michelin“, „Bridgestone“, „Continental“ ir „Goodyear“. Žmonės, kuriems šių gamintojų naujos padangos neįperkamos, perka naudotas padangas ir taip bando sutaupyti. Vis dėlto, nereikėtų pamiršti, kad naudotos padangos nėra tokios geros kokybės kaip naujos. Juk padangos kainą lemia ne tik gamintojo vardas, bet ir garantuojama kokybė. Žiemos metu keliai ne visur nubarstomi ir nuvalomi taip, kad kelio danga būtų sausa. Todėl vairuotojai turi būti tikri, kad jų padangos pritaikytos slidiems ir užpustytiems keliams. Žieminės padangos skirtingą sukibimą su keliu turi todėl, kad jos gaminamos ne vienodo kietumo. Minkštos padangos susidėvi greičiausiai, o kietos gumos padangos atlaiko ilgiau. Pagal padangos tipą vairuotojui aiškios padangos savybės, t. y., jos privalumai ir trūkumai. Apie padangos trūkumus mažiausiai norisi girdėti, bet, deja, idealių padangų nebūna lygiai kaip ir idealaus vairuotojo. Niekada nežinai, kada kelyje sutiksi vairuotoją, kuris tau sukels pavojų elgdamasis agresyviai. Lenkdamas neleistiname kelio ruože ar pan. O jei automobiliui ratų balansavimas atliktas blogai, tai kelyje galima pamesti ratą… Jis ir padangos pabėgs, o gali atsitikti ir mažesnė bėda, kai padangą nuleis. Todėl mašinoje patartina turėti atsarginį ratą ar net du. Kaip sakoma, atsargumas gėdos nedaro, tad rūpinkimės savo ir kitų saugumu bet kuriuo metų laiku ir bet kokiu oru.

Comments are closed.