Rss

Petnešos šunims – šuniškas aksesuaras

Šuns apranga susideda ne vien iš drabužėlių, jei tai yra šuo, bijantis žeimos šalčio, kuriam tų drabužiukų reikia. O ką daryti toms, šunų savininkėms, kurios turi šunis, dievinančius šaltį? Drabužių jiems nereikia, paduku dangstyti nereikia. Kaip juos papuošti? O gal gyvūnų visai nereikia puošti? Mūsų akimis gyvūnų puošyba gali būti labai saikinga ir subtili. Tai gali būti visai ne šunų kirpyklos rezultatas, ne drabužiukų, o petnešų. Petnešos šunims, dedamos per galvą ir užsegamos per nugarą, gali atstoti šuniškus drabužius. Juk kažką savo šuniukui tai norisi nupirkti, palepinti jį. Petnešos šunims buna įvairių tipų. Vienos visai siauros, tik dirželiai, kitos dengia visą krūtinę ir tik nugaroje pereina į reguliuojamus diržus. Taigi toje plačiojoje dalyje yra vietos kokiam nors subtiliam elementui. Pavyzdžiui, mažam baltam kauliukui, kuris puikiai matytųsi, jei visos petnešos juodos. Juoda spalva yra neutrali, tinka ir patinėliams ir kalytėms.petnesos sunims

Gyvūnų šeimininkai pripažįsta, kad petnešos šunims jiems labiau patinka nei šunų antkakliai. Žmonės įsitikinę, kad petnešos šunims yra patogesnės tuo atveju, jei š uo yra vis dar linkęs eiti įtempęs pavadį, nes nemoka vaikščio su pavadėliu ramiai. Vieni pasivaikščiojimo meno išmoksta savaime, kiti šunys ne tokie protingi ir jiems reikia padėti su dresūra. Todėl šunų šeimininkai turi pasižymėti kantrybe ir padėti gyvūnui suprasti, ko iš jo tikimasi.

Lietus? Taip, lietus daug šeimininkų atgraso nuo šuns išvedimo į lauką. Mano, kad ir šunį reikės madyti, nes grįš purvinas ir dar petnešos šunims bus šlapios, reikės džiovinti ant gyvatuko. Be to, su skėčiu ir pavadžiu vienoje rankoje, kad kita ranka būtų laisva maišeliu surinkti „reikaliukus“, per lietų tikrai nėra patogu, ypač jei šuo nėra ramaus būdo… timptels smarkiau, skėtis nebebus virš galvos ir gausite trumpa šaltą dušą. Jau yra taip buvę? O taip! Juk tai gyvenimiška situacija. Tas pats būna at su petnešomis šunims šuo vaikščiotų, ar su antkakliu. Čia labiau pasisekė tiems šeimininkams, kurie nuo mažens savo gyvūną pripratino prie vaikščiojimo be pavadžio. Jei šuo yra nedidukas ir paklusnus, tai praeivių negąsdina tai, kad jis vaikšto laisvas. Priešingai, jie net prieina ir pagiria, kad jūsų augintinis gražus. Tik dėl viso pikto tegu petnešos šunims būna uždėtos net ir tada, kai jie vaikšto atsegtu pavadžiu, jei pavadį dėl kokios nors priežasties tektų greitai prisegti. Maža kokių situacijų gali nutikti, o atsargumo per daug niekada nebūna.

Tiesa, šunys apie grožį tikrai nieko nenutuokia, jie nežino, kas gražu, kas negražu, ar jie gražūs šunys, net kai žiūri jie į veidrodį. Bet jūs tikrai žinote, kad visi šunys yra gražūs! O kai jiems uždėtos petnešos šunims, tai jie atrodo dar gražiau ir yra saugūs! Prie petnešų prisegus pavadį jūs esate tikri, kad šunelis nepalys po mašina, kad neišgąsdins mažo vaiko, netoliese žaidžiančio kamuoliu. Gal jūsų šuo būdamas laisvas užsimanys taip pat pažaisti kamuoliu ir nubėgs pri vaiko, jei bus laisvas. Vaikas tokiu atveju gali net labai išsigąsti, šuo juk svetimas ir vaikas nežino, ar jis draugiškas. Savo šuns charakterį žinote tik jūs, niekada to nepamirškite ir pasivaikščiojimų metu elkitės diskretiškai. Stenkitės išvengti visų nemalonių situacijų. Juk jei šalia būtų to vaiko tėvai, galite gauti nemažą moralą nepaisant to, kad nei kamuolys, nei vaikas fiziškai nenukentėjo.

Comments are closed.