Rss

Šlapimo nelaikymo gydymas

Šlapimo nelaikymas

Šlapimo nelaikymas, tai yra labai paplitusi problema. Ir nors sergant šia liga yra rekomenduojama kaip galima greičiau kreiptis į gydytoją, tačiau dėl jaučiamos gėdos daugelis kreipiasi labai vėlai. Nors tai atrodo nėra labai sunki liga palyginus su kitomis , tačiau toks negalavimas labai apsunkina gyvenimą ir jo kokybę. Žmogus gali bijoti išeiti į lauką, iš namų ir tai žinoma sukelia įvairias psichikos ligas. Tačiau visa laimė, kad šlapimo nelaikymas gali būti sėkmingai gydomas liaudiškomis priemonėmis, ypatingai jei tai sauskelnes suaugusiemsyra tik pradinė ligos stadija. Kai žmonės į šį negalavimą žiūri aplaidžiai, tai sukelia nemalonius pojūčius ir gali sukelti pasekmes. Šlapimo nelaikymas, tai liga, kuri skatina nevalinga šlapimo išsiskyrimą. Jis gali būti melagingas ir tikras. Melagingas šlapimo nelaikymas tai nevalingas šlapimo išsiskyrimas, kai prieš tai nebuvo tokio noro. Įprastai taip nutinka jei yra įgyti arba įgimti šlapimo kanalo, šlapimo pūslės defektai. Toks negalavimas gali atsirasti sergant uretros ligomis arba kitais negalavimais. Taip pat reikėtų atskirai pakalbėti apie moterų šlapimo nelaikymą, kuris vyksta, kai yra įgaunamas fizinis krūvis, pavyzdžiui yra keliami įvairūs sunkumai, yra juokiamasi, čiaudėjama ir kosėjama. Galima paminėti, kad taip nutinka ne tik dėl fizinio krūvio. Labai dažnai ši problema kamuoja pagyvenusias moteris, tai įvyksta dėl amžiaus. Tačiau nuo šio negalavimo nėra apsaugotos ir jaunos moterys.

Šlapimo nelaikymas pas moteris atsiranda dėl pačių įvairiausių priežasčių, tačiau dažniausiai taip nutinka menopauzės laikotarpiu arba po gimdymo. Pirmuoju atveju įprastai kenčia vidutinio arba pagyvenusio amžiaus moterys, o antruoju atveju šis negalavimas kamuoja jaunas moteris. Taigi dėl kokių priežasčių atsiranda toks negalavimas kaip šlapimo nelaikymas? Visų pirma tai gali būti raumenų nusilpimas, peršalimas, smūgio pasekmė, nervinės sistemos sutrikimai, išgąstis, onanizmas, apsinuodijimas. Tačiau dar nėra visos priežastys kodėl gali kamuoti šlapimo nelaikymas. Jis taip pat gali atsirasti dėl ligų ir organizmo nusilpimo, jautrumo praradimo. Moterims dažniausiai atsiranda po gimdymo, o pas vyrus dėl prostatos ligų. Ši liga yra diagnozuojama, kai yra apžiūrimas ligonis, yra nustatomas šlapimo išsiskyrimo per parą ritmas, likusio šlapimo kiekis. Taip pat atliekamos tokios procedūros kaip urografija cistoskopija ir kiti tyrimo būdai. Be to, šlapimo nelaikymas kamuoja ir vaikus, tokiu atveju reikia nuraminti vaiką, paaiškinti jam, kad jis pasveiks. Yra naudojami įvairiausi psichologiniai metodai, kurie vaikui suteikia galimybę kontroliuoti šlapimo nelaikymą. Medikamentais yra gydomi suaugę ir tik tais atvejais, kai kiti būdai yra neefektyvūs.

Kai žmogų kamuoja stresinis šlapimo nelaikymas yra paskiriama medikamentinė gydomoji terapija tam , kad būtų sumažinamas šis negalavimas. Tam tikrą efektą suteikia gydomoji makštį, kuri yra skirta dubens dugno raumenų stiprinimui. Nėra rekomenduojama atlikti pratimus, kuriuos darant turi būti atliekami staigūs judesiai, kai reikia greitai pakeisti kūno padėtį, sulaikyti kvėpavimą ir jaučiamas statinis krūvis. Taip pat nereikėtų daryti jokių šuolių, šuoliukų, bėgti vienoje vietoje. Tačiau puikiai tiks kasdieniniai pasivaikščiojimai ir nuolatinis distancijos didinimas ir greičio padidinimas. Jei ligonį kamuoja tik pradinis šlapimo nelaikymas rekomenduojama slydinėti, čiuožti, plaukioti ir užsiimti turizmu. Bus naudingos vonios ir dušas. Kai kamuoja šlapimo nelaikymas dėl stuburo negalavimų yra naudojamos įvairiausios atkuriamosios operacijos, bei preparatai, kurie veikia lėtai, atliekama   fizioterapija, bei gydomoji mankšta. Jei yra pastebimas melagingas šlapimo nelaikymas gali būti pasitelkiamas chirurginis įsikišimas tam , kad būtų atkurta šlapimo pūslės funkcija.

 

 

 

Comments are closed.