Rss

Sveika gyvensena, sportas ir chia sėklos – geras derinukas

chia sėklosMano subjektyvia nuomone, galima valgyti bet ką ir visai nereikalingos tos dietos. Auksinė taisyklė yra ta, kad negalima persivalgyti ir reikia gyventi aktyviai, kad maistas būtų sudeginamas energijai išgauti, o ne virstų į riebaliukus. Aktyvus gyvenimas tai tikrai ne tas, kai galvojate, kaip vietoje trijų kompiuterinių žaidimų spėti pažaisti keturis. Aktyvus gyvenimas – tai sportas ir tai gali būti bet kokia sporto šaka: krepšinis, lauko tenisas, dviračiai, net ilgi pasivaikščiojimai. Bet kokia fizinė veikla yra sveikintina. Jei vis dėl to jaučiate, kad organizmui kažko trūksta, tai nebūtinai turite pulti pirkti cheminių maisto papildų, kuriuos taip myli sporto entuziastai. Nepasitikėjimas piliulėmis gimė iš to, kai merginos, geriančias piliules, kurios neva padeda spręsti antsvorio problemą, ima turėti rimtų sveikatos problemų, net miršta. Tokiais visuomenė gąsdinančiais laikai reikia dairytis į natūralius produktus, kurie gali „pamaitinti“ jūsų kūną. Vienas iš tokių – chia sėklos. Chia sėklos yra produktas iš gamtos, sėklytės ir yra sėklų pavidalo. Jose gausu vitaminų, kurie padeda organizmui išsivalyti, gerina imunitetą. Kaip vartojamos chia sėklos? Jas reikėtų vartoti saikingai, du kartus per dieną, vienas šakštas sėklų išbrinkintas vandenyje ir suvalgytas. Turbūt esate girdėję ir daugybę receptų, pagal kuriuos daromos salotos. Salotų ingredientais sėkmingai gali būti ir sėklos, pvz., sezamo sėklos. Tai nieko juk nestebintų. Lygiai taip pat chia sėklos gali būti įberiamos į salotas, jei nepatinka vartoti grynas. Salotų skonio jos tikrai nepagadina, jos yra neutralaus skonio, suteikia sotumo jausmą. Chia sėklos sugeria daug vandens, kai yra brinkinamos, todėl organizmas geriau funkcionuos. Nepaslaptis ir tai, kad chia sėklos buvo majų civilizacijos meniu dalis. Majai sėklas valgė, nes žinojo apie jų naudą. Lietuvoje chia sėklos dar vadinamos ispaniniu šalaviju, o tai tik įrodo, kad produktas yra natūralus. Chia sėklyttės yra gana margos: juodos ir baltos spalvos, jei jums įdomi jų išvaizda. Darome išvadą, kad sveikai matintis ir sportuoti – tai yra receptas į ilgiau trunkančią gerą sveikatą ir gerą nuotaiką.

Problema yra tik viena, chia sėklos yra pakankamai mažai populiarinamos ir žmonės dažnai nieko nebūna apie jas girdėję. Naturali reakcija, kai siūlomas nežinomas produktas – nepasitikėjimas. Žmonės yra nepatiklūs ir bailūs nepažįstamų dalykų atžvilgiu ir tik nedidelė dalis žmonių yra smalsūs naujovėms. Kitose valstybėse chia sėklos jokia naujovė, žmonės jas valgo ir vargo nemato dėl savijautos. O neišmanantys rėkaus, net nepasidomėję, kad tai tik dar vienas pigus kinų šlamštas. Prototingi asmenys taip nesielgia ir garsiai nekalba apie tai, ko nesupranta, nes tai paika, vaikiška.

Negatyvumo daug skleisti nenorime apie nieką, tad grįžtu prie teigiamų dalykų. Pasirodo, kad maistingų medžiagų turinčios chia sėklos gerina širdies darbą. Jei jūsų šeimoje yra buvęs jau ne vienas širdininkas, o kraujagyslės nėra pačios geriausios būklės, tai chia sėklos gali būti naudojamos profilaktiškai. Puiku, kad yra produktas, kurį gali valgyti kiekvienas suaugęs žmogus ir džiaugtis jų teikiama nauda organizmui. Kai organizmas jaučiasi gerai, tai ir nuotaika žmogaus yra fantastiška, jis jaučias kupinas jėgų ir nori ką nors veikti. Kaip jau minėjome, sportas visada į naudą. Jei galvojate, kad pradėti sportuoti jums jau per vėlu, tai galvokite iš naujo. Yra daugybė sporto pratimų pradedantiesiems, kuriais gali užsiimti net senutės ir be jokių sporto salių, o tiesiog savo namuose. Keiskitte pasyvų gyvenimą į aktyvų ir negalvokite apie savo amžių, amžius – ne riba!

Ankstesnis įrašas

Naujesnis įrašas

Comments are closed.