Rss

Vaikštynės

vaikštynėsIšmokti  vaikščioti tai viena iš svarbiausiu užduočių vaikui per pirmus jo gyvenimo metus. Šiam baziniam įgūdžiui lavinti  yra sugalvoti specialūs prietaisai, kurie vadinasi vaikštynės. Šie paprasti, bet efektyvūs prietaisai padeda vaikui žengti pirmus žingsnius ir tuo pačiu apsaugo juos nuo traumų. Vaikštynių modelių įvairovė padės tėvams išrinkti  maksimaliai patogią,  kiekvienam vaikui tinkančią vaikštynę. Tad vaikštynės yra gaminamos su aukščio reguliavimų, transformuojančiosios į sūpynes, su staliukais maitinimui, ir su įvairiais skyreliais kuriuose galima padėti žaisliukus, ar kitus reikiamus daiktus. Vaikštynės būna įvairių formų. Vienos jų gali būti gaminamos panašios į lenktyninius ar paprastus automobilius, kitos – panašios į vežimėlius. Galite įsigyti vaikštyne išmarginta įvairiomis ryškiomis spalvomis, ar gyvūnais ir pasakų herojais.

Svarbų vaidmenį atlieka ir vaiko saugumas naudojantis vaikštyne. Tam yra sugalvotos specialios tvirtinimo sistemos, kurios turi apsauginius stabdžius, kad vaikas nenukristu nuo laiptų, taip pat įrengti saugos diržai. Be viso išvardinto vaikštynės yra ekologiškai saugios, kadangi pagamintos iš kokybišku medžiagų.

Vaikštynės bazė turi būti stipri, plati ir stabili. Dar labiau užtikrinti vaiko saugumui kai kuriuose modeliuose sukonstruoti priekiniai bamperiai, kurie apsaugo vaiką atsitrenkus į sieną stalą ir kitus namuose esančius daiktus.

Ratukai padeda vaikui judėti. Dažniausiai vaikštynės gaminamos su 8 ar 6 ratukais. Kartais sutinkamos ir 10 – 5 ratukų vaikštynės. Kuo daugiau ratukų, tuo stabilesnė vaikštynė. Ratukai turi suktis lengvai ir sukinėtis į visas puses. Brangesnės vaikštynės turi taip vadinamus plaukiojančius ratukus, kurie pasitarnauja greitai keičiant kryptį. Taip pat yra sukonstruoti stabdžiai, kurie leidžia vaikui paprasčiausiai žaisti stovėdamas.

Vaikštynės sėdynė pirmoje eilėje prilaiko vaiką stovint. Todėl didžiausia darbą atlieką sėdynės dalis kuri randasi tarp kojų. Todėl renkantis vaikštynę reikia ypatingą dėmesį skirti sėdynei. Ji turi būti patogi ir saugi. Kad vaikas neiškristu iš vaikštynės, jis turi būti sodinamas giliai į jos vidų, tam sėdynė turėtu būti gili. Tam, kad vaikas nieko nenusitrintu  s vaikštynės sėdynė turi būti pakankamai plati, ji neturi būti labai kieta ir negali būti labai minkšta. Butai turi būti nugarėlė, kuri turėtų tvirtą karkasą. Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad vaikštynės nugarėlė  negali judėti į visas puses, ji turi būti gerai užfiksuota. Vaikštynės sėdynė turi būti  pagaminta naudojant audinius, kurie  yra lengvai plaunami, taip pat pamušalas turi būti lengvai nuimamas arba turi būti nuimama  pati vaikštynės sėdynė.  Taip pat vaikštynės labai dažnai turi stalviršį, kuri gali būti įvairių modelių, jis gali turėti padėklą su žaidimų arba muzikinę tematika.  Taip pat stalviršis gali  turėti įvairius garsinius arba šviesos efektus.  Labai patogu, kai žaidimo panelė gali  būti nuimama, tai suteiks galimybę vaikui žaisti ne tik vaikštynėje.  Todėl pirkti brangias, tačiau įprastas vaikštynes  nėra  labai naudinga, kadangi jos turės tik labai daug žaislų. Taigi tai  tikrai nėra to verta.  Vaikštynės taip pat yra tarsi tam tikras treniruoklis skirtas vaikui, kuris padeda  jam vystytis ir padeda priprasti prie ilgalaikio aktyvumo įvairiais gyvenimo etapais.  Krūvis kurį vaikas gauna  šių vaikštynių dėka paveikia visą vaiko organizmą ir taip pagerina vaiko apetitą ir miegą.  Viskas ką jums reikės padaryti, tai pasodinti savo vaiką į vaikštynę ir leisti jam  mankštintis.  Vaikas vaikštynėse gali būti nuo 10 iki 40 minučių priklausomai kaip jūsų vaikas yra ištreniruotas.   Visą likusį laiką vaikas gali praleisti   žaisdamas su savo žaislais.

 

Comments are closed.